Najtańsza pożyczka gotówkowa

W ciągu roku jest kilka takich momentów, gdy nawet pomimo zaoszczędzenia pewnej ilości gotówki warto jest jest się wspomóc jakimś kredytem lub pożyczką. Może tak być na przykład przed świętami lub w okresie urlopowym. Nagły przyrost niespodziewanych wydatków może nadszarpnąć każdy domowy budżet. Kredyty i pożyczki są dobrym rozwiązaniem i wyjściem z problemu, o ile wiemy jak rozsądnie z nich korzystać. Często bowiem się zdarza, że produkt reklamowany jako najtańsza pożyczka gotówkowa wcale takim nie jest i bez problemu odnajdziemy ofertę znacznie bardziej korzystną. Aby optymalnie wybrać najlepszą dla siebie ofertę warto poznać produkt jakim jest pożyczka gotówkowa oraz dowiedzieć się na jakiej zasadzie jest ona udzielana.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Czym jest pożyczka gotówkowa?Pożyczka gotówkowa to najprościej rzecz przedstawiając przekazanie przez pożyczkodawcę określonej sumy pieniędzy na konto pożyczkobiorcy. Pożyczkodawcą może być w tym przypadku zarówno firma jak i osoba fizyczna. Wszystkie te kwestie reguluje Kodeks Cywilny. W przypadku pożyczek poniżej 500 zł nie jest wymagana pisemna forma pożyczki, powyżej tej kwoty już tak. Pożyczki może udzielić każdy podmiot, który ma na ten cel przeznaczone wolne środki. W umowie pożyczki powinien, choć wcale nie musi, być zawarty zapis o tym o ile więcej pieniędzy pożyczkobiorca deklaruje się spłacić pożyczkodawcy, oraz w jakim terminie. W ten sposób można najkrócej i najprościej przedstawić definicję zwykłej pożyczki. Istnieją oczywiście różne rodzaje pożyczek o czym wspomnimy w dalszej części artykułu.

Najtańsza pożyczka gotówkowa – Poszukiwania

Gdy już wiemy czym tak na prawdę w świetle prawa jest pożyczka gotówkowa, możemy przejść do poszukiwania tej najtańszej. Jak tego dokonać najmniejszym nakładem czasu? Najlepiej i najłatwiej będzie skorzystać z oczywiście z internetu. Znajdziemy tam mnóstwo porównywarek i rankingów pożyczek. Dzięki nim szybko będziemy w stanie odfiltrować te najbardziej warte naszej uwagi. Zasada działania rankingów jest prosta. Na najwyższych miejscach stawiane są najbardziej korzystne w danej chwili oferty. Można więc założyć, że oferta prezentowana na pierwszym miejscu będzie najtańsza. Ale uwaga! Może zdarzyć się tak, że twórca rankingu na samej górze będzie prezentował ofertę reklamową, a nie najtańszą. Dlatego warto samemu przeanalizować kilka pozycji z góry listy pod kątem opłacalności.

Darmowe pożyczki. Prawda czy mit?

Darmowe pożyczki. Prawda czy mit?Przeglądając różne oferty chwilówek i pożyczek bardzo łatwo można natknąć się na promocje dotyczące darmowej pożyczki. Brzmi to dość nierealnie, przecież firmy pożyczkowe nie są instytucjami charytatywnymi i muszą jakoś zarabiać. Okazuje się jednak, że oferty te są jak najbardziej prawdziwe i uczciwe. Firmy pożyczkowe rezygnują z zarobku przy pierwszej pożyczce po to, aby pozyskać aktywnego klienta i zarobić na udzieleniu kolejnej pożyczki. Jeśli więc dokładnie czytamy regulaminy i rozsądnie podchodzimy do kwestii spłaty pożyczki to możemy bez obaw korzystać z tego typu rodzaju promocji i cieszyć się gotówką bez oprocentowania.

Spirala zadłużenia

Zaciągając kolejne promocyjne pożyczki uważajmy aby nie wpaść w niebezpieczną spiralę zadłużenia. Kolejne zobowiązania zaciągajmy tylko wtedy, gdy jesteśmy w 100% pewni, że jesteśmy wstanie je spłacić. W przeciwnym wypadku mija się to z celem. Z czasem nie będziemy mieli środków na spłatę zobowiązania i będziemy się ratować kolejną pożyczkę. Po pewnym czasie skończą się możliwości darmowych chwilówek i będziemy musieli zwiększać swoje zadłużenie korzystając ze standardowych ofert. Z takiej sytuacji bardzo ciężko jest wyjść. Może ona w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do ogłoszenia upadłości konsumenckiej, gdy staniemy się już całkowicie niewypłacalni. Chwilówki to produkt finansowy jak każdy inny, powinniśmy jednak rozsądnie z nich korzystać.

Rezygnacja z niewygodnej pożyczki

Mało osób o tym wie, a jeszcze mniej korzysta z takiej okazji, ale polskie prawo dopuszcza możliwość rezygnacji z podpisanej już umowy pożyczkowej i to po przelaniu środków na konto. Mamy na to 14 dni. Wystarczy, że wyślemy do firmy pożyczkowej pisemną rezygnację z umowy oraz w ciągu 30 dni zwrócimy całość pożyczonych środków. Nie zapłacimy wtedy żadnych dodatkowych odsetek oraz nie musimy się tłumaczyć dlaczego rezygnujemy z oferty.

Pożyczki społecznościowe

Dosyć nowym sposobem w internecie na pozyskanie gotówki są pożyczki społecznościowe. W takim przypadku osoby fizyczne pożyczają pieniądze innym osobom korzystając ze specjalnie zbudowanych do tego celu stron internetowych. Osoba chcąca pożyczyć pieniądze wskazuje cel na jaki je przeznaczy oraz określa czas spłaty oraz oprocentowanie. Użytkownik portalu posiadający wolne środki przegląda oferty i może wybrać jedną z nich pożyczając pieniądze. Zarobek będzie pomniejszony oczywiście o prowizję portalu umożliwiającego całą operację.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here