Najlepsze sposoby na inwestowanie kapitału

Zamiast trzymać kapitał na koncie bankowym, warto go zainwestować, aby zacząć zarabiać jeszcze więcej. Jakie są obecnie najlepsze sposoby na pomnażanie środków pieniężnych?

Ze względu na coraz większą inflację trzymanie pieniędzy w „skarpecie” czy na nieoprocentowanym koncie bankowym po prostu się nie opłaca. Inflacja powoduje wtedy zmniejszenie wartości pieniędzy, a tym samym straty. Aby się przed nimi uchronić, warto zdecydować się na ulokowanie ich na dobry procent. Na czym można zarobić obecnie najwięcej?

Lokaty bankowe

Chociaż ich oprocentowanie nie jest dzisiaj bardzo wysokie, to jednak zdecydowanym plusem lokat bankowych jest gwarancja zysku. Zatem jeśli wpłacamy pieniądze na lokacie, nie tracimy ich i dodatkowo zyskujemy na jej oprocentowaniu. Kwotę do 100 000 euro w przeliczeniu na złote gwarancje Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Fundusze inwestycyjne

Inwestorzy chcący pomnożyć swój kapitał często decydują się także na fundusze inwestycyjne, na przykład na fundusze inwestycyjne od Viennalife – to największa platforma wspomagająca inwestowanie w różne fundusze o zróżnicowanym poziomie ryzyka. Zaletą funduszy inwestycyjnych jest możliwość wypracowania sporego zysku, ale nie możemy zapominać o tym, że zyski nie są wówczas gwarantowane. Istnieje więc niebezpieczeństwo, że na funduszu stracimy oszczędności.

Nieruchomości

Aktualnie bardzo dobrym wyborem na lokatę kapitału są także nieruchomości. Dużym zainteresowaniem cieszą się w szczególności mieszkania na wynajem w dużych miastach. Taka forma inwestycji wymaga jedna posiadania większych kwot.

Oprócz tych trzech popularnych metod mamy do wyboru także szereg innych, na przykład możemy inwestować w sztukę, w przedmioty kolekcjonerskie, alkohole.

O czym pamiętać przy inwestowaniu?

Niezależnie od obranej metody pomnażania pieniędzy, warto pamiętać o tym, żeby dywersyfikować swoje inwestycje, czyli zamiast przeznaczać pełną sumę na jeden cel, warto zdecydować się na kilka różnych ofert o zróżnicowanym poziomie ryzyka.

Do skorzystania ze swojej oferty zaprasza Viennalife – sprawdź fundusze inwestycyjne od Viennalife już teraz przez internet!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here