Myślisz o leasingu? Oblicz swoją ratę i zobacz, ile możesz zaoszczędzić

Chcesz skorzystać z zalet wynikających z leasingu samochodowego – to zrozumiałe. Aby jednak „wycisnąć” z tej formy finansowania jak najwięcej, warto oszacować wysokość miesięcznej raty. Dzięki temu będzie można jeszcze lepiej dopasować parametry do potrzeb oraz oczekiwań.

Dużą zaletą leasingu jest możliwość elastycznego dostosowania warunków finansowych do konkretnej sytuacji materialnej przedsiębiorcy. Manipulując wysokością opłaty wstępnej, czasem trwania umowy czy wysokością wykupu, można uzyskać satysfakcjonującą wysokość miesięcznej raty. Dzięki temu będzie ona na poziomie, który nie zagrozi płynności finansowej.

Wykorzystaj kalkulator leasingowy

Zastanawiasz się, ile miesięcznie będzie kosztować leasing samochodu? Warto wykorzystać kalkulator leasingowy – internetowe narzędzie, które pozwoli oszacować wysokość raty. Wystarczy zaznaczyć kilka parametrów, by w kilka sekund otrzymać informację zwrotną.

Pomocny może okazać się kalkulator leasingowy umożliwiający określić wysokość raty w ramach Leasingu SMARTPLAN na nowe samochody w ofercie Toyota Leasing.

Przykład 1. Sytuacja finansowa firmy pozwala na spłacanie raty w wysokości maksymalnie 900 zł. Interesuje Cię opłata wstępna na poziomie 10% i czas trwania umowy 3 lata. Zgodnie z kalkulatorem leasingu, w tych kryteriach mieszczą się takie samochody jak np.:

  • Toyota Yaris – od 505 zł netto / mc,
  • Toyota Corolla Hatchback – od 802 zł netto / mc,
  • Toyota Corolla Sedan – od 825 zł netto / mc.

Przykład 2. Interesuje Cię leasing Toyoty RAV4. Opłatę wstępną określasz na 10% wartości auta, a okres finansowania – na 3 lata. Jak pokazuje kalkulator leasingowy, miesięczna rata szacowana jest na kwotę od 1199 zł netto / mc.

Na tej samej zasadzie możesz określić wysokość raty leasingowej dla innych modeli pojazdów.

Jak wybrać korzystny leasing samochodowy?

Oszacowanie wysokości raty to jedno, a wybór odpowiedniego leasingu – to drugie. Musisz mieć pewność, że osiągniesz duże korzyści z tego tytułu i zaoszczędzisz, np. w porównaniu z ofertą innej firmy leasingowej. Dlatego przy wyborze formy finansowania weź pod uwagę, m.in.:

  • warunki finansowe – niech będą jak najbardziej elastyczne,
  • okres trwania umowy,
  • możliwość wymiany samochodu na nowy – z gwarancją odkupu przez dealera.

Istotną rolę odgrywa także wysokość rat. Mogą być one niższe od konkurencyjnych, jeśli w ramach ponoszonych kosztów spłacasz wyłącznie tę część wartości pojazdu, która traci na wartości w okresie trwania umowy leasingowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here