Kiedy można skorzystać z płatności przez SMSa?

Szybkie płatności mają obecnie ogromne znacznie. Korzystamy z nich na co dzień, robiąc zakupy w Sieci, czy płacąc rachunki. Sprawiają one że czujemy się bezpiecznie, a nasze pieniądze szybko trafią na konto usługodawcy. Na rynku obok przelewów pojawia się także możliwość płatności przez SMS.

Czym właściwie jest SMS Premium?

Ta usługa pozwala na dokonywanie płatności za pomocą SMS, a dokładniej numerów Premium. Płatność smsem dzięki przelewy24 jest banalnie prosta i dzieli się na trzy rodzaje:

– P24 KLUCZ, klient otrzymuje wtedy dedykowaną treść SMS, którą musi przesłać na podany numer. Najczęściej narzędzie to wykorzystuje się w przypadku zakupu oprogramowania;

– P24 WAPA – na swojej stronie, usługodawca umieszcza numer telefonu, na który należy przesłać wiadomość. W odpowiedzi otrzymuje on specjalny link.

– P24 INFO, ten format jest bardzo przydatny szczególnie podczas komunikacji marketingowej. Klient otrzymuje wówczas informacje dotyczące przedsiębiorstwa.

Jak wdrożyć system SMS Premium?

To pytanie mogą zadawać sobie przedsiębiorcy. Na szczęście nie jest to trudny proces. Wystarczy skontaktować się z firmą, która oferuje tego typu usługi. Dobrym przykładem mogą być przelewy24.pl. Co więcej podpisując umowę będziemy mogli także rozszerzyć jej zakres na inne płatności online. Dzięki temu zakupy na naszej platformie staną się proste i zachęcające. Bardzo ważne jest, aby przed uruchomieniem tejże usługi stworzyć dodatkowy regulamin. Musi on być dostępny dla wszystkich klientów. Zdarza się, że dostawca może podać nam wzór takiego dokumentu, my będziemy musieli jedynie dostosować go do własnej firmy.

Różne zastosowania

Usługa SMS Premium pozwala dokonywać niewielkich płatności, korzystać z tak zwanego marketingu mobilnego oraz wysyłać informację o usługach rozrywkowych. Ostatnie zastosowanie było popularne kilka lat temu, gdy wiele osób dostawało powiadomienia o możliwości pobrania tapet, horoskopów czy dzwonków na telefon. Pierwsze dwa wykorzystuje się zaś z powodzeniem w dzisiejszych czasach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here