kredyty przez internet na raty

Dzięki zwiększającym się możliwościom Internetu zmianom uległ sam system bankowości. Do tej pory w celu uzyskania jakiejkolwiek pożyczki trzeba było udać się do stacjonarnego punktu banku, tam wyczekiwać w długich kolejkach, by ostatecznie dowiedzieć się, że w wyniku nieposiadania zdolności kredytowej nie można ubiegać się o pożyczenie żadnych pieniędzy. Od niedawna cały ten proces załatwiania kredytów jest znacznie prostszy i wygodniejszy dla samych kredytobiorców. System bankowości przygotował dla klientów coś specjalnego – kredyty przez internet na raty. Zazwyczaj udzielają ich instytucje pozabankowe, prowadzące swoje działalności wyłącznie przez Internet. Mimo iż dzięki ich ofertom usług można w rzeczywiście prosty i ekspresowy sposób załatwić sobie nawet sporą pożyczkę, wiele osób obawia się takiego postępowania. Jak zatem bezpiecznie korzystać z internetowych kredytów? Czy rzeczywiście są one w stanie całkowicie zastąpić standardowe pożyczki, udzielane przez typowe instytucje bankowe?

Kto udziela pożyczek przez Internet?

Kto udziela pożyczek przez Internet?Jeszcze do niedawna, czyli jakieś kilka lat temu, robiły to tylko i wyłącznie instytucje pozabankowe. Właściciele banków szybko dostrzegli nowy trend i zauważyli, że przez zwiększającą się popularność internetowych pożyczek sami tracą swoich klientów. Postanowili wyjść na przeciw tym zmianom rynkowym. Od dłuższego czasu większość przelewów czy płatności każdy jest w stanie wykonać bez konieczności wychodzenia z domu. Nie trzeba już w tym celu odwiedzać żadnych punktów stacjonarnych. Wystarczy we własnym domu otworzyć stronę internetową swojego banku, wybrać odpowiednią opcję i zaakceptować transakcję poprzez wpisanie kodu uzyskanego w wiadomości sms-owej. Cały proces trwa zwykle maksymalnie kilka minut i zdecydowanie upraszcza życie. Przy pomocy sieci można również zakładać nowe konta bankowe, usuwać te stare, kupować akcje czy nawet otwierać specjalne lokaty. Możliwości są nieograniczone i cały czas się powiększają. Jak na razie niewielka ilość banków oferuje jednak swoim klientom typowe kredyty przez internet na raty, choć powoli zaczyna się to zmieniać. Chcąc je uzyskać, najlepiej szukać ich w ofertach instytucji pozabankowych. To właśnie one skupiają się wyłącznie na działaniach internetowych.

Kredyty przez internet na raty – Jak je otrzymać?

Na samym początku konieczny jest wybór kredytodawcy. Wiedząc już, od kogo zamierza się pożyczyć pieniądze, można zacząć wypełniać odpowiedni wniosek. Zazwyczaj znajduje się on na stronach internetowych wybranego kredytodawcy. Wymaga od potencjalnego kredytobiorcy wypełnienia kilku prostych pól. Proszą one o podanie podstawowych danych osobowych oraz o wskazanie średnich dochodów czy stażu pracy. Wszystko to ma bowiem ogromny wpływ na ostateczną zdolność kredytową danej osoby. Jeśli nie jest ona odpowiednio wysoka, zainteresowany pożyczkami internetowymi nie będzie mógł wziąć normalnego kredytu na raty. Inaczej sprawa wygląda w przypadku tzw. chwilówek. Każdy tak naprawdę może po nie sięgnąć – nawet osoba nieposiadająca aktualnie zdolności kredytowej. Wystarczy kilka ruchów myszką i już pieniądze trafiają na konto bankowe. Jest to niesamowita wygoda i doskonała opcja dla osób, które nagle zaczynają potrzebować dodatkowych pieniędzy i nie wiedzą, skąd je zdobyć. Na chwilówki należy jednak szczególnie uważać. Czasem to właśnie z ich pomocą oszuści wyłudzają od naiwnych klientów gigantyczne pieniądze, jakich nikt raczej nie chciałby stracić z powodu własnej nieuwagi.

Ogólne bezpieczeństwo kredytów internetowych

Ogólne bezpieczeństwo kredytów internetowychKredyty przez internet na raty przez niektórych są mocno wychwalane, przez innych silnie krytykowane. Kto w tym wszystkim ma racje? Oczywiście obie strony, gdyż prawda tkwi pośrodku. Czasem wzięcie kredytu przez Internet może być ryzykownym zagraniem. Jeśli potencjalny kredytobiorca nie sprawdzi swojego kredytodawcy i nie zweryfikuje danych jego firmy, może stać się ofiarą oszustwa. Dość często słyszy się właśnie o takich przypadkach. Ludzie biorą na siebie gigantyczne kredyty i teoretycznie mogą je spłacać długimi latami, gdy nagle okazuje się, że odsetki zaczynają kolosalnie wzrastać, a ostateczna wartość całego kredytu jest kilkukrotnie wyższa od tej pierwotnej. Niektóre instytucje pozabankowe, działające właśnie w internecie, zupełnie inaczej dbają o swoich klientów i rzeczywiście chcą im pomagać. Nie nakładają wysokich odsetek na żadne raty i zawsze wywiązują się z założeń podpisanej umowy. Na polskim rynku takich instytucji nie ma może zbyt wiele, ale spokojnie można je znaleźć, by to właśnie z nich usług skorzystać i zrobić to przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Na pewno warto wykorzystywać możliwości internetu, skoro tak bardzo potrafią one ułatwić ludziom życie. Trzeba to jednak robić mądrze i rozsądnie. Biorąc kredyt od przypadkowej instytucji pozabankowej, nie można liczyć na prawidłowy przebieg całej transakcji. Bezpieczne kredyty przez internet na raty są możliwe, ale wymagają dokładnego sprawdzenia konkretnego kredytodawcy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here