Kredyt na samochody używane

Kupno używanego samochodu to ciekawa alternatywa dla zakupu nowego pojazdu prosto z salonu. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Rynek wtórny niesie ze sobą sporo pułapek. Warto zatem trzymać się pewnych zasad, aby potem nie przeżyć zawodu.

Po pierwsze na samym początku należy sprawdzić, czy auto, którym jesteśmy zainteresowani nie jest kradzione. Jeśli poprawność znaków identyfikacyjnych oraz dokumentów wzbudza wątpliwości, bardzo możliwe, że pojazd został przywłaszczony nielegalnie. Ważne, aby zwrócić uwagę na:

  • Poprawki, skreślenia, zamazania – wszystkie zmiany powinny być potwierdzone przez urząd komunikacji;
  • Liczbę właścicieli w dowodzie – w przypadku, gdy w dowodzie widnieje dwóch właścicieli, obydwaj powinni być obecni podczas transakcji;
  • Numer VIN – ciąg 17 znaków w dowodzie powinien zgadzać się z numerami na nadwoziu i znajdować się w miejscach charakterystycznych dla danego producenta;

Drugą kwestią jest sprawdzenie stanu technicznego samochodu. Przed zakupem warto zdecydować się na jazdę próbną. Dzięki niej możliwe będzie wykrycie ewentualnych problemów z hamulcami, układem kierowniczym oraz skrzynią biegów. Dodatkowo należy potwierdzić bezwypadkowość auta (wszelkie różnice w odcieniu lakieru, falowania blachy itp. powinny wzbudzić naszą czujność), sprawdzić stan licznika, zwrócić uwagę na ślady zużycia poprzez dokładne oględziny samochodu.

Jeśli wybrane przez nas auto pomyślnie przeszło weryfikację, możemy przejść do zakupu. W przypadku samochodów używanych możliwy jest również skorzystanie z kredytu. Nierzadko takie propozycje oferują dealerzy konkretnych marek. Tak jest na przykład w przypadku aut francuskiego koncernu Renault – http://www.renaultfinansowanie.pl/finansowanie/kredyt-na-samochody-uzywane. Ofertę RCI Renault charakteryzuje przede wszystkim duża elastyczność – klient może dopasować wysokość raty miesięcznej, wybrać poziom wpłaty własnej, a także wybrać okres kredytowania, który może trwać nawet 96 miesięcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here