Kredyt przez internet na raty

Potrzeba dodatkowych pieniędzy skłania ludzi do odwiedzania instytucji bankowych. Mimo iż nikt z własnej woli nie chciałby stać w ich długich kolejkach do kas i poszczególnych stanowisk, czasem żądza gotówki jest tak wielka, iż człowiek potrafi zrobić dla niej dosłownie wszystko. Tkwi więc w tych okienkach bankowych całymi godzinami i powraca do nich każdego dnia, aby po długich tygodniach starań uzyskać odmowę banku i wrócić do domu z pustymi rękami. Inaczej wygląda to w przypadku załatwiania pożyczek internetowych. Kredyt przez Internet na raty może być wzięty praktycznie przez każdego i to zawsze, szybko i łatwo. Ma on dużo więcej zalet od standardowej pożyczki udzielanej przez klasyczne banki. Dlaczego więc warto zainteresować się tymi internetowymi kredytami?

Ogólnodostępny kredyt przez internet na raty

Ogólnodostępny kredyt przez internet na ratyNiektórzy ludzie nie są w stanie nawiązać współpracy z żadnym bankiem. Zwykle nie pozwala im na to ich zdolność kredytowa. Nie mają stałych dochodów lub są zatrudniani w ramach umowy o dzieło czy umowy zlecenie, dlatego dla banków stają się nieatrakcyjnymi i przede wszystkim niepewnymi klientami. Tego rodzaju instytucje starają się zabezpieczać przed sytuacjami, w których raty kredytu zostałyby spłacone ze sporym opóźnieniem lub w ogóle nie zostałyby pokryte. To oznacza, że na współpracę z bankiem mogą pozwolić sobie wyłącznie te osoby, które od długich lat pracują w jednej firmie, mają stałą i dość wysoką pensję, a ich historia kredytowa nie zawiera żadnych niedociągnięć czy wpadek.

A jak mają sobie radzić pozostałe osoby? Na przeciw ich potrzebom wyszły instytucje pozabankowe. Udzielają one pożyczek praktycznie od ręki, nie oczekując żadnych specjalnych zaświadczeń. Oczywiście też mają pewne swoje zasady działania, ale są one znacznie mniej restrykcyjne i każdy spokojnie potrafi przez nie przejść. Czasem po kredyty internetowe mogą sięgać ludzie bezrobotni czy osoby mające już na swoim koncie kilka niespłaconych pożyczek. Jest to opcja dostępna dla każdego!

Proste załatwianie formalności

Gdyby ktoś policzył czas niezbędny do załatwienia tradycyjnej pożyczki, uzyskałby zastraszająco wysoką wartość – często nawet kilka tygodni. Pożyczki bankowe udzielane są bowiem dość restrykcyjne i ostrożnie. Sprawdza się zdolność kredytową potencjalnego klienta oraz całą jego historię czy życie zawodowe, co potrafi trwać całymi dniami, a klient musi to oczywiście przeczekać. Całe szczęście kredyty internetowe udzielane są zwykle od ręki. Nie wymagają posiadania żadnych zaświadczeń. Nie oczekują od potencjalnych kredytobiorców okazywania całej sterty dokumentów – umów o pracę czy papierów potwierdzających wysokość zarobków. Wystarczy mieć tylko dowód osobisty czy paszport, wypełnić odpowiedni wniosek i chwilę poczekać.

Teoretycznie instytucje bankowe mogą postępować dość podobnie w przypadku mniejszych kredytów. Czasem oczekują okazania wyłącznie wyciągu z konta i sprawdzają regularność wykonywanych na nie przelewów, by pożyczyć klientowi ten tysiąc złotych. Jeśli jednak nie zadowoli ich widok wyciągu konta, odmówią udzielenia pożyczki. Lepiej więc od razu sięgnąć po kredyt przez internet na raty i uniknąć tych niepotrzebnych komplikacji.

Błyskawiczny przelew

Błyskawiczny przelewNawet gdyby komuś udało się jakimś cudem załatwić kredyt w banku, na pożyczone pieniądze musiałby czekać bardzo długo – nieraz nawet parę tygodni. Instytucje pozabankowe starają się działać znacznie szybciej, bo właśnie tym pragną się wyróżniać. Mniejszych pożyczek potrafią udzielać w przeciągu kilkunastu minut. Jeśli konto bankowe klienta zostało założone w tym samym banku co ich własne, pieniądze trafiają na nie czasem i szybciej – po dosłownie paru minutach. W najgorszym przypadku trzeba na nie poczekać jeden dzień roboczy. Starając się o udzielenie kredytu podczas świąt czy dni wolnych, nie można liczyć na to, że od razu otrzyma się pożyczone pieniądze. Trzeba będzie na nie poczekać do następnego dnia roboczego. Biorąc pożyczkę w sobotę, powinna ona trafić na konto kredytobiorcy w poniedziałek.

Oczywiście wymieniony wyżej czas uzyskiwania przelewów dotyczy przede wszystkim mniejszych kredytów, czyli tzw. chwilówek. Gdyby ktoś chciał wziąć tradycyjny i większy kredyt przez Internet na raty, musiałby nieco dłużej poczekać na przelew. Zazwyczaj trafia on na konta kredytobiorców w ciągu kilku dni roboczych. Zawsze jest to jednak krótszy czas niż okres oczekiwania na kredyt udzielony przez zwykły bank.

Oczywiście większość ludzi, zwłaszcza tych starszej daty, wciąż nie jest przekonana do posługiwania się tymi nietypowymi usługami internetowymi. Przeciętny człowiek po prostu się ich obawia i ma wrażenie, że w sieci każdy chce go oszukać i na nim zarobić. Całe szczęście rzetelność i wiarygodność instytucji pozabankowych można bez trudu sprawdzić. Wystarczy poszukać ich na innych stronach internetowych i spróbować się czegoś o nich dowiedzieć, zwracając uwagę przede wszystkim na opinie wystawiane przez ich starych klientów. Dobra instytucja pozabankowa zawsze pochwali się dobrą sławą i sporą renomą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here