Kredyt hipoteczny dla firm

Posiadacze firm nie mają prostego zadania, jeśli chodzi o uzyskanie kredytu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ banki wolą udzielać ich osobom, które mają zapewniony stały dochód, zagwarantowany w umowie o pracę. Według banków jest to pewność, że kredytobiorca będzie wypłacalny. Z tego powodu ciężko jest uzyskać kredyt hipoteczny dla firm. Jednak dla chcącego nic trudnego! Jest kilka wymogów jakie trzeba spełnić, aby bank zgodził się na jego udzielenie.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny dla firm?

Przede wszystkim, jak zostało wcześniej wspomniane, ważna jest stabilność i regularność dochodów. Bank nie będzie chciał udzielić kredytu firmie, której nagle wzrósł dochód w porównaniu do innych okresów działalności. Nawet uśredniony wynik może nie zyskać przychylności osoby, która się tym zajmuje. Należy też mieć z czego wyliczyć te dane. Mam na myśli okres prowadzenia przedsiębiorstwa. Jeśli jest ono nowo założone, bank nie posiada istotnych informacji na temat przychodów firmy. Dlatego też o kredyt można się starać po minimum roku albo dwóch, kiedy sytuacja jest jasna i przejrzysta.

Można jednak skrócić ten czas oczekiwania. Trzeba spełnić jeden z następujących warunków. Jeśli pracowaliśmy już na rzecz innego pracodawcy a nasza praca generowała przychody, bank przyzna nam kredyt już po pół roku prowadzenia nowej działalności. Po dziewięciu miesiącach dostaniemy go przy prowadzeniu nowej firmy, jednak w tej samej branży.

Warunki uzyskania kredytu

Należy jednak wiedzieć że istnieją banki, które nie wymagają udokumentowania przychodów firmy aby udzielić kredytu. Jeśli więc nie spełniamy powyższych warunków, warto zainteresować się tego typu ofertami w pierwszej kolejności. Tym bardziej, jeżeli przychody są otrzymywane z zagranicy. Wtedy nie ważne są dochody, ich wielkość i stabilność. Bank nie udzieli kredytu pod żadnym pozorem. Istnieją także branże, które są ryzykowne w oczach banków. Są to firmy zajmujące się motoryzacją, transportem lub gastronomią. Wynika to z czystej statystki która pokazuje, że takie branże są często słabo wypłacalne. Mają problemy z płynnością finansowa, która jest zależna od ich klientów. Dla takich ludzi jednak możliwe jest uzyskanie kredytu. Wiąże się to jednak z wykazaniem księgi przychodów za dłuższy okres niż normalnie wymagany lub nałożeniem wyższego oprocentowania. Ważną kwestia jest brak zadłużenia w ZUS i US. Banki wymagają zaświadczeń o niezaleganiu z podatkami czy płaceniem składek.

Wcześniej wspominane były branże, które są mniej chętnie widziane jako kredytobiorcy. Zatem komu bank częściej przymknie oko na pewne nieścisłości? Na pewno będą to rzeczoznawcy, notariusze, adwokaci, radcy prawni oraz inne osoby wykonujące tzw. „wolne zawody”. Nie muszą oni pokazywać szczegółowego zestawienia dochodów. Wystarczy przedstawić prawo do wykonywania zawodu oraz okres prowadzenia działalności wymagany przez daną placówkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here