kredyt 1000 zł

Swobodny i prosty dostęp do Internetu ułatwia życie wszystkim ludziom. Każdy z niego korzysta i każdy robi to w różnorodnych celach, zazwyczaj z pomocą sieci szybciej załatwiając wszelkiego typu sprawy. Jeszcze do niedawna to na nie człowiek musiał poświęcać sporą ilość wolnego czasu, tuż po pracy biegając po placówkach bankowych i wręcz błagając o najmniejszą pożyczkę. Ta o wartości tysiąca złotych teoretycznie powinna być możliwa do wzięcia przez każdego. Czy tak jednak jest? Niekoniecznie, bo zanim bank pożyczy klientowi chociaż te kilkaset złotych, musi sprawdzić, czy pieniądze aby na pewno zostaną mu zwrócone. Trwa to nieraz całymi tygodniami. Potencjalny kredytobiorca oczekuje na swój kredyt 1000 zł i koniec końców musi z niego zrezygnować, bo lato mija, a on chciał przeznaczyć go na wakacyjny wyjazd. Ani nie udało mu się spełnić swojego marzenia, ani nie udało mu się szybko i łatwo załatwić formalności.

Z tego powodu te niewielkie pożyczki lepiej brać od instytucji pozabankowych. Większość z nich działa przez Internet. To wspaniałe miejsca dla osób, liczących się ze swoim czasem i chcącym go oszczędzać oraz ułatwiać sobie załatwianie wszelkich wymagających spraw. A jak wziąć małą pożyczkę przez Internet? Można to zrobić w kilku prostych krokach.

Ustalenie rodzaju kredytu

Ustalenie rodzaju kredytuKażda instytucja pozabankowa, funkcjonująca głównie w internecie, posiada swoją stronę internetową. Wystarczy na nią wejść i od razu rozpocząć zabawę z określaniem wszelkich parametrów przyszłej pożyczki. Na początku należy ustalić jej wartość. Przy pomocy specjalnego suwaka można zaznaczyć niemalże dowolną kwotę – zazwyczaj wynosi ona od stu do kilku czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych (w zależności od sposobu działania konkretnej firmy). Po ustaleniu ilości pożyczanych pieniędzy klient określa, w jakim terminie chciałby je spłacić. Zazwyczaj ma na to kilka miesięcy – np. pięćdziesiąt dni lub pół roku. Gdy wszystkie parametry zostaną dokładnie ustalone, w odpowiedzi klient utrzymuje szczegółowe wytyczne dotyczące kosztów całego kredytu. Dowiaduje się, jaką prowizją zostaną objęte jego raty i ile ostatecznie zapłaci za możliwość pożyczenia pieniędzy. Szacowanie wykonuje się zupełnie za darmo, więc mogą z niego skorzystać nawet te osoby, które wciąż nie są przekonane, czy aby na pewno chcą wziąć taki kredyt. Po sprawdzeniu jego ostatecznej wartości łatwiej im będzie podjąć ostateczną decyzję.

Wypełnienie wniosku o kredyt 1000 zł

Wypełnienie wniosku o kredyt 1000 złNastępnym krokiem, wykonywanym po ustaleniu parametrów całej pożyczki, jest wypełnienie wniosku. Potencjalny klient otrzymuje go albo na swojej skrzynce mailowej, albo może go ściągnąć bezpośrednio ze strony internetowej kredytodawcy. Wniosek wymaga wypełnienia kilku prostych miejsc. Należy wpisać do niego przede wszystkim swoje dane osobowe, bez których taki kredyt 1000 zł nie byłby w ogóle możliwy. Najważniejsze jest imię i nazwisko, numer pesel, numer konta bankowego, numer dokumentu potwierdzającego tożsamość klienta (paszport lub dowód), a także adres mailowy (pozwalający na swobodną korespondencję) oraz coraz częściej numer telefonu komórkowego. Kolejne pola proszą o podanie adresu zameldowania oraz adresu korespondencyjnego.Czasem te adresy są inne, dlatego należy wpisać oba. Ostatnim krokiem prowadzącym do ostatecznego wypełnienia wniosku będzie udzielenie informacji na temat swojego miejsca pracy. Każdy kredytobiorca zechce się dowiedzieć, w jakiej firmie pracuje jego potencjalny klient, jakie ma obecnie stanowisko i ile wynosi mniej więcej jego miesięczna pensja. Gdy wniosek zostanie prawidłowo wypełniony, klientowi przesyła się wzór umowy. Można go wtedy dokładnie sprawdzić i zaakceptować lub odrzucić.

Dalsze postępowanie

Jednym z ostatnich kroków jest potwierdzenie swojej tożsamości. Zazwyczaj klient otrzymuje na swojej skrzynce mailowej specjalną wiadomość, którą musi po prostu zaakceptować. Czasem weryfikacja następuje za pośrednictwem telefonu komórkowego – do kredytobiorcy wysyłana jest wiadomość z kodem, który należy wpisać później na stronie internetowej kredytodawcy i oczywiście zaakceptować. Jeśli weryfikacja nowego użytkownika przebiegnie pomyślnie, nie pozostanie już nic innego, jak tylko czekać na ostateczną decyzję. Mimo iż instytucje pozabankowe chwalą się ekspresowym działaniem i to nim zdecydowanie się wyróżniają, zawsze muszą sprawdzić swoich potencjalnych klientów, zanim pożyczą im chociażby te najmniejsze pieniądze. Dopiero gdy uznają, że potencjalny kredytobiorca spokojnie spłaci kredyt 1000 zł, podpisują z nim umowę i przelewają pieniądze na jego konto. Są one dostarczane w przeciągu maksymalnie kilku dni roboczych. Klient od razu może się nimi cieszyć, przeznaczając je na zupełnie dowolny cel.

Warto na pewno interesować się najnowszymi możliwościami internetu, dzięki którym życie staje się prostsze, wygodniejsze i zdecydowanie przyjemniejsze. Odkąd na wirtualnym rynku pojawiły się różnego rodzaju pożyczki (i duże, i małe), popularność typowych instytucji pozabankowych coraz szybciej i intensywniej spada.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here