Konstrukcja dachu – na co zwrócić uwagę w trakcie jej powstawania?

0
277

Dach to jeden z najbardziej skomplikowanych elementów każdego domu. Ma zapewnić nam całkowitą szczelność i sprawić, że nie straszne będą nam niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak duże opady deszczu, wiatr czy śnieg. Prawidłowa konstrukcja powinna zapewnić szczelny dach na wiele lat. Na co zwrócić uwagę w trakcie wznoszenia konstrukcji i instalowania pokrycia dachowego?

Izolacja pomiędzy elementami betonowymi i drewnianymi

Wydaje się oczywistością, ale wiele ekip zapomina o tym jakże istotnym elemencie, który ma zapewnić brak migracji wilgoci z betonu do drewnianych elementów konstrukcyjnych. Izolację z papy powinno się układać zarówno pomiędzy murłatą i wieńcem, jak i w miejscach, gdzie drewniane słupy stykają się z betonową wylewką.

Każda dobra ekipa dba o to, by zapewnić odpowiednią ciągłość izolacji. Pozwala to zachować suche drewno w stanie nienaruszonym. Wybierając ekipę cieśli i dekarzy warto zwrócić uwagę, czy dbają oni o takie szczegóły jak izolacja. Jeśli szukasz sprawdzonych fachowców, koniecznie odwiedź stronę http://dachserwis.com/. Wybierając tą ekipę, która działa w okolicach Lublina, masz pewność, że Twój dach będzie wykonany zgodnie ze wszelkimi normami i projektem.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że nawet impregnowane drewno pod wpływem wilgoci powoli niszczeje. Konstrukcja narażona na stałe działanie wody ulegnie szybkiemu zniszczeniu, a remont dachu nie należy do najtańszych.

Łączniki ciesielskie – czy warto je stosować?

Jeśli chcemy, by nasz dach przetrwał każdą wichurę, warto zastanowić się nad wzmocnieniem łączeń drewnianej konstrukcji dachu odpowiednimi łącznikami ciesielskimi, które poprawiają sztywność i zapobiegają przemieszczaniu się elementów drewnianych, z których zbudowany jest dach skośny.

Ich montaż jest bardzo prosty – przymocowuje się je dedykowanymi wkrętami, które zdecydowanie poprawiają wytrzymałość konstrukcji na działanie czynników zewnętrznych takich jak silny wiatr czy zalegający na połaci śnieg.

Rozsądne korzystanie z nowoczesnych rozwiązań pozwala budować trwałe i solidne dachy nie tylko w Lublinie, ale także w całym kraju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here