Konsolidacja chwilówek - czyli jak wyjść z pętli zadłużenia

Wyjście z pętli chwilówek nie jest łatwe, szczególnie jak spłaca się kilkanaście różnych zobowiązań finansowych, niestety jest to dość powszechna praktyka. Większość z nas choć raz w życiu zdecydowało się na pożyczenie pieniędzy od banku czy firmy pozabankowej. I oczywiście nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że jesteśmy na tyle odpowiedzialni, że spłacamy raty w terminach i nie zalegamy z żadnymi innymi opłatami.

Jak sobie radzić w przypadku zadłużenia?

Spłacanie jednej pożyczki może jeszcze nie jest w stanie tak bardzo nas przytłoczyć, jeżeli jednak mamy do spłacenia kilka zobowiązań to może pojawić się problem, szczególnie jak ciągle rosną nam odsetki od tych chwilówek. Spłata chwilówek może okazać się trudniejsza, niż się wydaje, szczególnie jak człowiek stracił pracę, czy po prostu nie ma stałego źródła dochodu. Jak sobie radzić?

Pomoże konsolidacja chwilówek

Konsolidacja chwilówek jest terminem, który oznacza zsumowanie wszystkich zobowiązań finansowych w jedno. Dzięki temu ustalana jest jedna, najczęściej niższa rata, którą spłacamy w określonym terminie. Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych to niekiedy jedyne wyjście z trudnej sytuacji, w jakiej się znajdują. Dzięki temu można odzyskać kontrolę nad finansami, nad domowym budżetem i zacząć lepiej nim zarządzać. W przypadku wielu osób jest tak, że po spłacie kredytów i chwilówek nie zostają im w ogóle żadne pieniądze na życie, co musi być bardzo frustrujące i smutne. Konsolidując zobowiązania finansowe, więcej pieniędzy zostaje miesięcznie w naszym portfelu, co z pewnością pomoże w wychodzeniu z długów.

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego nie jest trudne i udzielają ich banki, jak i firmy pozabankowe. Oczywiście w przypadku banków trzeba liczyć się z obowiązkiem dopełnienia większej ilości formalności. Instytucje bankowe bardzo dokładnie na przykład weryfikują zdolność kredytową, wymagają udokumentowania zatrudnienia oraz dochodów, co jest całkowicie zrozumiałe, bo inaczej trudno byłoby spłacać kredyt.

Z kolei w przypadku firm pozabankowych, reguły są nieco inne. Niekiedy wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie internetowej, na przykład tutaj: https://www.splatachwilowek.pl to prosty i szybki sposób na to, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny i to bez zębnych formalności.

Ważne jest to, aby ustalić kwotę miesięczną, jaką na pewno będziemy w stanie spłacać, inaczej znowu wpadniemy w długi, co kompletnie nie ma sensu. Można wybrać najdłuższy okres spłaty, co niestety niesie ze sobą większe koszty, mimo to będziemy mogli spać spokojnie, że nie będą naliczać się nam kolejne odsetki. Wcześniejsza spłata produktów pozabankowych też wchodzi w grę i większość firm pożyczkowych daje taką możliwość.

Co po wyjściu z długów?

Jeżeli uda nam się wyjść z długów, warto przeanalizować błędy, jakie popełniliśmy i na przyszłość ich nie popełniać. Zarządzania domowym budżetem można się nauczyć i bez wątpienia warto zainteresować się kwestią finansów oraz oszczędzania. Pamiętajmy, że posiadanie oszczędności to nie tylko kwestia pieniędzy, ale także wolności, poczucia bezpieczeństwa. W razie kłopotów, nieprzewidzianych wydatków można wyciągnąć oszczędności, zamiast się zadłużać i wpadać w finansowe tarapaty. Chociaż zaciąganie pożyczki w dzisiejszych czasach jest bardzo proste i nawet nie trzeba mieć żadnej historii czy zdolność kredytowej, to trzeba bardzo racjonalnie podejść do tematu i nie decydować się na zapożyczanie, jeżeli nie mamy stu procentowej pewności, że będziemy mieć pieniądze na spłacenie długów.

Budowanie zaplecza finansowego jest bardzo ważne, dlatego należy zacząć robić to od najmłodszych lat, gdy otrzymamy pierwszą pracę. Dzięki temu po latach oszczędzania można będzie pozwolić sobie na spełnienie potrzeb, marzeń, zachcianek bez zaciągania kredytów. Posiadanie oszczędności pomoże również w przypadku chęci wzięcia kredytu hipotecznego na budowę domu, w końcu lepiej spłacać kredyt 10 lat, niż zadłużać się na 30 lat. Obecnie możliwości jest wiele, oszczędzać można na różne sposoby, jest też w sieci wiele porad w kwestio, z którym z pewnością warto skorzystać.

Choć oddłużanie nie jest łatwe to można wyjść z długów i zacząć budować solidne zaplecze finansowe na swoją przyszłość. Pamiętajmy, aby pożyczki traktować jak wyjście awaryjne, lepiej już zapożyczyć się u rodziny, niż w banku czy w firmie pożyczkowej, która nałoży na nasz bardzo duże odsetki, jak nie wywiążemy się w podpisanej umowy pożyczkowej czy jak weźmiemy chwilówkę, którą będzie trzeba oddać za miesiąc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here