Konie, mustangi i hucuły - fototapety inspirowane pięknem wierzchowców

Siła, gracja i majestat zwierząt bardzo często stanowiły inspirację dla twórców dekoracji. Pośród gatunków, których wizerunki rewelacyjnie sprawdzają się w formie ozdób, z pewnością należy zwrócić uwagę na konie. Zwierzęta te od wieków towarzyszą człowiekowi, nieprzerwanie zachwycając nas swoim pięknem. Fototapeta z koniem jest więc dekoracją szczególną, o bardzo wyrazistym charakterze. Choć wzory te nie będą pasować do każdego wnętrza, to jednak spójnie wplecione w estetykę pomieszczenia na pewno zachwycą swoim wyglądem. Kiedy więc warto sięgnąć po takie ozdoby? Na jakiej zasadzie zestawiać wybrane wzory z konkretnymi stylistykami? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym krótkim poradniku.

Do jakich rodzajów wnętrz pasuje fototapeta z koniem?

fototapeta z koniem

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/zwierzeta/konie/

Dekoracje inspirowane światem zwierząt są bardzo efektowne i wyraziste. Choć stanowi to ich dużą zaletę, to równocześnie sprawia, iż z nie każdą stylistyką łączą się w atrakcyjny, spójny sposób. Zawsze powinniśmy więc wcześniej przemyśleć finalny efekt jaki chcemy osiągnąć. Znacznie ułatwi nam to zaplanowanie całej aranżacji. W przypadku fototapet z końmi możliwości jest naprawdę dużo. Po pierwsze wzory tego typu bardzo dobrze komponują się z różnymi rodzajami wnętrz rustykalnych. Sięgając po dekorace bazujące na pogodnych zdjęciach koni możemy zarówno ożywić, jak i stonować estetykę takich pomieszczeń. Uzyskany efekt zależy bowiem w pełni od konkretnego wzoru. Decydując się na fototapety ukazujące konie w biegu wprowadzimy do pomieszczenia mocny akcent dynamiczny. Jeśli jednak nasz wybór padnie na wzór ukazujący zwierzęta pasące się na trawiastej łące czy odpoczywające u wodopoju, to nadamy otoczeniu spokojnego oraz wyciszającego charakteru. Również w pomieszczeniach nowoczesnych proponowane dekoracje mogą być ciekawą i oryginalną ozdobą. W takim przypadku musimy jednak zrezygnować z fototapet ze zdjęciami na rzecz takich, na których konie zostały ukazane za pomocą prostych, minimalistycznych grafik. Tego typu ozdoby nie posiadają rozbudowanej estetyki, dzięki czemu rewelacyjnie sprawdzą się w aranżacjach stawiających na wizualny umiar. Dla odmiany fototapety przedstawiające dzikie konie lub mustangi mogą natomiast stanowić rewelacyjne dopełnienie mieszkań, których wystrój inspirowany jest podróżami. W takim otoczeniu śmiało możemy sięgnąć po wielkoformatową, barwną fototapetę, która stanie się główną dekoracją salonu lub innego, dużego pomieszczenia.

Dynamiczne fototapety: konie w galopie

fototapety konie w galopie

https://myloview.pl/

Fototapety wykorzystujące zdjęcia, na których przedstawione konie w galopie są na tyle wyjątkowymi dekoracjami, że warto zatrzymać się przy nich dłużej. Choć najczęściej wzory te bazują na zdjęciach, to jednak nie brakuje również takich, które wykorzystują grafiki czy artystyczne ilustracje. Każda z tych opcji posiada nieco inne zastosowanie jako dekoracja. Ozdoby z galopującymi końmi uchwyconymi na fotografiach są wyborem najbardziej neutralnym i uniwersalnym. Ozdoby te (jeżeli tylko dopasujemy je kolorystyką oraz klimatem do otoczenia) sprawdzą się w większości standardowych wnętrz. Dla odmiany grafiki z tym sam motywem bazują głównie nie na swojej estetyce, a skojarzeniach jakie w nas budzą. Widok rozpędzonych koni bezsprzecznie wywołuje zachwyt. Równocześnie kojarzy się także z siłą, uporem, niezależnością. Z tego powodu fototapety z galopującymi zwierzętami stanowią doskonały wybór do męskich kawalerek, mieszkań studenckich czy pokoju dorastającego nastolatka. We wszystkich tych miejscach kontrastowe, stylowe i efektowne (inspirowane na przykład street artem czy sztuką tatuażu) grafiki będą prezentować się znakomicie. Jeszcze inne zastosowanie posiadają natomiast fototapety, które do motywu galopujących koni podchodzą w artystyczny sposób. Spora część z tych wzorów stawia na subtelny styl lub zabawę kolorem. Pasować będą więc do każdego pomieszczenia, które zyskać może na obecności pogodnych barw oraz ogólnym ożywieniu estetyki.

W krainie Indian i kowbojów

Podczas dekorowania pokoju naszej pociechy – zarówno syna jak i córki – zwykle szukamy ozdób pogodnych, wesołych, o żywych kolorach. Wszystkie te warunki równocześnie spełniają właśnie przedstawiające zwierzęta fototapety. Konie dla dzieci są zwierzętami bardzo interesującymi, kojarzącymi się chociażby z opowieściami o rycerzach czy kowbojach. Poszukując odpowiednich wzorów musimy oczywiście zwrócić uwagę na dostosowanie estetyki wybranej dekoracji do wieku dziecka. W przypadku maluchów najlepszym będą fototapety rysunkowe, w bajkowym, humorystycznym lub komiksowym stylu. Starszym dzieciom najpewniej bardziej przypadną do gustu wzory ze zdjęciami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here