jaki kredyt

W życiu każdego z nas przychodzi w końcu taki moment, że potrzebny jest nam nagły dopływ gotówki. Czasem z pomocą przyjdą nam oszczędności, które prowadzimy latami, czasem rodzina, wyciągająca do nas rękę i pomagająca w momencie, gdy jest taka potrzeba. Jednakże w niektórych momentach nie mamy się do kogo zwrócić i zostajemy z problemem sami. Jesteśmy wtedy zmuszeni do tego, by sięgnąć po zewnętrzną pomoc i zastanawiamy się jaki kredyt wziąć i która z jego opcji będzie dla nas dostępna. Tak abyśmy mogli ją z czasem spłacić i mieć tego gwarancję.

Jaki kredyt?

jaki kredytW zależności od tego jaką kwotę chcemy pożyczyć, będziemy musieli się udać w odpowiednie do tego miejsce. Jeśli chodzi o niską kwotę, powiedzmy do 5000 złotych, nie będzie z tym żadnego problemu, gdy mamy tylko stałe i stabilne zatrudnienie i jest to wszystko udokumentowane. Wtedy pożyczkodawca widzi to w bazie danych. Bez problemu i dodatkowych pytań przeleje nam żądaną kwotę nawet w kilka minut na nasze konto bankowe. Jeżeli jednak mamy w planie budowę domu, czy inne większe inwestycje i potrzebujemy pożyczyć dużo większą kwotę, będziemy musieli już natrudzić się trochę bardziej i poświęcić na to trochę swojego cennego czasu. Bank musi bowiem sprawdzić, czy jesteśmy w stanie w kilka lat spłacić te większe pieniądze, który nam powierzy. A także to, czy nasza praca jest na tyle pewna, iż podołamy zadaniu.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt?

Najłatwiej będzie nam dostać korzystny kredyt, gdy mamy dobrą i solidną posadę w firmie związanej z informatyką. Jest to branża, w której bardzo dobry pracownik jest mocno pożądany i Ci z najwyższej półki mogą liczyć na ogromne w skali miesiąca wynagrodzenie. Programiści i informatycy, to ludzie bardzo wykształceni i ich posady są na tyle mocne, że prawie każdy bank z dużą przyjemnością udzieli im kredytu z wielką dozą zaufania. Wszak będzie to przecież okazja do sporego i w miarę pewnego zarobku, na którym bankom bardzo zależy. Tego typu klienci są przez nich cenieni i traktowani priorytetowo.

Budowa domu – kredyt czy gotówka?

Kredyt na dom i jego budowa, to wielka inwestycja. Pochłonie wiele naszych pieniędzy i czasu, który będziemy musieli oddać, by pilnować wszystkiego i być odpowiedzialnym za wyznaczone przez nas działania. Wiele osób zamiast zaciągnięcia kredytu, decyduje się jednak na zagraniczny wyjazd. Widzą w tym szansę na szybszy zarobek i na nie wiązanie się sporymi długami, na dziesiątki kolejnych lat. Jest to bardzo dobra opcja szczególnie dla osób, które nie posiadają jeszcze dzieci. Mogą one zostawić wszystko za sobą, oraz ruszyć na 2,3 lata za granicę, by odłożyć wystarczającą kwotę, potrzebną w późniejszym czasie. Każdy z osobna ma swoją tezę na temat tego, co lepiej wybrać. Będą więc zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy wyjazdów i tak samo w przypadku kredytobiorców. Prawda tak naprawdę leży jednak po środku tej barykady. Każdy ma po trochu racji.

Finansowanie zakupu mieszkania

jaki kredytWszystko zależy bowiem od indywidualnych możliwości i potrzeb. Jeśli jedna z par decydujących się na spory kredyt ma w Polsce świetne i dobrze płatne prace, które dają perspektywę rozwoju i pracowali bardzo długo nad tym, by dojść na takie stanowiska, to wydaje się wręcz oczywiste, że poświęcą się temu zajęciu tutaj i nie będą chcieć wyjeżdżać. Takie osoby będą z pewnością szukać kredytu w Polsce i spłacać go ze swoich wysokich wynagrodzeń przez wiele lat. Osoby, które nie mają w naszych kraju większych perspektyw, czują się wypaleni i nie widzą szansy, by coś zmieniło się w dobrym kierunku. Powinni więc i z pewnością wybiorą wyjazd. Bo tylko on da im szansę na posiadanie własnego mieszkania za kilka lat. Umożliwią sobie, oraz swojej przyszłej rodzinie życie na zupełnie innym i zdecydowanie wyższym standardzie.

Jaki kredyt wziąć? To sprawa naprawdę zależąca od tego w jakim momencie w życiu się znajdujemy. Jakie posady piastujemy. Każdy ma na pewno w swoim środowisku chociaż jedną osobę, która zna się dość dobrze na finansach. Taka osoba w wolnej chwili pomoże ułożyć nam jakiś plan działania, tak byśmy później nie wpadli niechcący w jakieś długi przez źle dokonany wybór i nieprzemyślenie dostatnio tak ważnej sprawy, jaką jest kredyt mieszkaniowy.

Kredyty na cele konsumpcyjne

Pieniądze z banku, lub wielu pozabankowych pożyczek, można brać również na inne cele. I nie jest powiedziane, że musi to być mieszkanie. Czasem nie mamy odłożonej wystarczającej sumy, a zapragniemy wyjechać na rodzinną wycieczkę. Mamy do tego prawo. Obecne czasy umożliwiają nam zwrócenie się do wielu banków działających na terenie naszego kraju. Udzielenie nam kredytu zależy tak naprawdę od naszej historii kredytowej. Od tego, czy byliśmy zawsze dobrym kredytobiorcą. Czy na czas oddawaliśmy pożyczone pieniądze. Gdy ktoś z nas nigdy nie popadł w większe długi, a jego konto jest pod tym względem czyste, to nie ma prawa obawiać się, że jeśli sytuacja go do tego zmusi, to bank nie udzieli mu pożyczki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here