Kiedy i dlaczego warto wybrać szkołę dla niesłyszących?

Przedszkole i szkoła dla niesłyszących dzieci są świetnym rozwiązaniem, by dzięki najnowszym metodom nauczania zapewnić im od najmłodszych lat równe szanse rozwoju. Dlaczego warto wybrać placówkę dedykowaną osobom niesłyszącym oraz od kiedy najlepiej rozpocząć naukę? Dowiedz się więcej, dlaczego jest to tak ważne dla dzieci z wadami słuchu.

Kiedy warto wybrać szkołę dla niesłyszących?

Warto podkreślić, że placówki dedykowane dzieciom niesłyszącym są idealną przestrzenią dla maluchów z wadami słuchu. Nauka w tego typu placówce prowadzona jest w sposób profesjonalny i w pełni ukierunkowany na potrzeby, rozwój oraz ze zwróceniem szczególnej uwagi na możliwości dziecka, dlatego im wcześniej pociecha zostanie zapisana do szkoły dla niesłyszących, tym lepiej. Większość standardowych szkół nie jest w stanie sprostać wymaganiom dzieci z wadami słuchu oraz zaproponować im m.in. specjalnych zajęć, wykwalifikowanych w tym kierunku nauczycieli oraz odpowiednich warunków nauki.

Dlaczego szkoła dla dzieci z wadami słuchu to dobry pomysł?

Szkoła dla niesłyszących jest najlepszym wyborem dla dzieci z wadami słuchu, gdyż gwarantuje zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych w tym kierunku surdopedagogów (nauczycieli osób głuchoniemych). W tego typu placówkach dzieci uczą się w małych liczebnie klasach, przez co nauka jest bardziej efektywna. Zaletą edukacji w szkole dla niesłyszących jest m.in. dwujęzyczność (nauka w języku migowym, jak i w języku polskim), zajęcia logopedyczne dla każdego ucznia oraz stała opieka psychologa, pedagoga i rehabilitanta. W szkole dla dzieci z wadami słuchu nauka odbywa się w przyjaznej atmosferze oraz z wykorzystaniem specjalistycznego wyposażenia (np. nowoczesnych tablic interaktywnych). Wybierając tego typu placówkę, rodzice mają pewność, że ich dziecko będzie miało zapewnianą naukę na najwyższym poziomie, a także gwarancję równych szans rozwoju. Warto również podkreślić, że w takiej szkole (np. działającej przy Instytucie Głuchoniemych w Warszawie) także rodzice uzyskają profesjonalną pomoc w kwestiach rozwoju ich dziecka i zapewnienia mu najlepszej opieki. Tego typu poradnictwo umożliwia zasięgnięcie fachowej porady od nauczycieli, którzy znają dziecko i niejednokrotnie są w stanie bardzo szybko rozwiązać różnorakie problemy pojawiające się w wychowaniu pociechy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here