Czym są wycieraczki systemowe?

0
461

Wycieraczki systemowe to rozwiązanie, które od lat cieszy się coraz większą popularnością. Ich podstawowym celem jest naturalnie zbieranie z podeszwy obuwia wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak między innymi błoto, śnieg, wilgoć, piasek, czy innych zabrudzeń. Umożliwia to utrzymanie podłogi w czystości przez dłuższy okres, co w konsekwencji prowadzi do jej dłuższej żywotności. Zmniejsza to także możliwość potencjalnych poślizgnięć bądź upadków, zwłaszcza gdy na zewnątrz panuje niekorzystna pogoda. 

Dlaczego wycieraczki systemowe są uniwersalne?

Tym, co wyróżnia wycieraczki systemowe od tych standardowych, które kładziemy pod drzwiami naszych mieszkań, jest ich uniwersalność. Wycieraczki tego typu widujemy często w obiektach użyteczności publicznej, które dzięki nim utrzymane są w czystości, co ma niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o opinię na temat danego miejsca.

Wycieraczka systemowa w profilu aluminiowym to produkt niezwykle uniwersalny ze względu kilka czynników:

  • miejsce, w którym możliwe jest ich zastosowanie – możemy użyć jej bowiem zarówno na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz pomieszczenia;
  • wymiar – rozmiary wycieraczki systemowej możemy wybrać sami, nie jesteśmy zatem ograniczeni przez gotowe moduły, do których musielibyśmy się dostosowywać;
  • cena – ta jest zależna od nas, bowiem jest ona skalkulowana na metry kwadratowe;
  • kształt – nasza wycieraczka systemowa nie musi mieć jedynie kształtu prostokąta;
  • rodzaj wkładu wymiaru.

Jak należy prawidłowo korzystać z wycieraczek systemowych?

Aby móc w odpowiedni sposób używać aluminiowych wycieraczek systemowych, powinny być one luzem ułożone w przygotowanym wpuście (w niecce poniżej podłogi). Wpust powinien być wykończony ramą aluminiową, która zlicowana jest z poziomej gotowej posadzki. Alternatywną opcją jest rozłożenie maty na powierzchni posadzki z odpowiednią listwą najazdową. W sytuacji, gdy nie mamy możliwości osadzenia wycieraczek we wpuście (wewnątrz i na zewnątrz), wycieraczki systemowe mogą leżeć luzem na powierzchni posadzki. Warto jednakże zastosować wówczas profil najazdowy, który zniweluje różnice wysokości, zagwarantuje bezpieczne przejście, a jednocześnie zminimalizuje możliwość przesuwania się wycieraczki po podłodze.

Uniwersalność wycieraczek systemowych oraz prosty sposób ich wykorzystania sprawiają, iż cieszą się one sporą popularnością wśród klientów i z pewnością są lepszym wyborem niż tradycyjne wycieraczki. Warto zatem już teraz zdecydować się na to rozwiązanie.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here