Czym kierować się przy wyborze oczyszczarki strumieniowej?

Piaskujemy wiele różnych delikatnych powierzchni. Najlepszym tego przykładem jest chociażby piaskowanie powierzchni zębów u stomatologa. Skoro decydujemy się na tę metodę w tak newralgicznych sytuacjach, to z pewnością warto rozważyć czyszczenie strumieniowe – czyli piaskowanie, na skalę przemysłową. Jak możemy zatem zauważyć (nawet po zwykłej wizycie u dentysty) oczyszczarki strumieniowe działają na prostej zasadzie: pod wpływem ciśnienia z ich wnętrza wypychany jest materiał ścierny (taki jak na przykład różnego typu piasek albo śrut), usuwający zanieczyszczenia oraz polerujący czyszczoną powierzchnię.

Oczyszczarki strumieniowe i ich zastosowanie.

Szereg dostępnych na rynku modeli tego urządzenia może budzić zawrót głowy. Oczyszczarki strumieniowe, potocznie zwane „piaskarkami”, stosowane są w bardzo wielu branżach. Zarówno wszelkiego rodzaju renowacja – na przykład metalu, przedmiotów mosiężnych i innych powierzchni, nie byłaby bez nich tym, czym jest obecnie. Jeżeli chodzi o renowację oraz czyszczenie to piaskarki znajdują zastosowanie także między innymi w branży budowlanej czy kamieniarskiej.

Oczyszczarki strumieniowe – jakie parametry decydują o ich funkcjonalności?

Ponieważ piaskować możemy zarówno małe powierzchnie, na przykład wspomniane wcześniej mosiężne przedmioty, jak i powierzchnie znacznie większe – chociażby fasady budynków, wybór odpowiedniej piaskarki przestaje być sprawą zupełnie oczywistą. Oczyszczarki strumieniowe mogą być oczyszczarkami zarówno małymi i poręcznymi jak i ogromnymi „kombajnami”. Dlatego oczyszczarka taka może występować tak w wersji mobilnej jak i w wersji stacjonarnej.

Detale oczyszczarek strumieniowych.

Jeżeli chodzi o oczyszczarki strumieniowe ostateczna decyzja o zakupie zależy od ich szczegółowych parametrów. Jednym z podstawowych jest pojemność zbiornika ciśnieniowego. Naturalnie im większy zbiornik, tym powierzchnia jaką będzie można jednorazowo wyczyścić przy użyciu tego urządzenia będzie odpowiednio większa. Nie bez znaczenia jest również szerokość węża podłączonego do urządzenia. To również od jego średnicy zależy z jakim impetem piasek, śrut, bądź inny materiał polerujący będzie uderzał w czyszczoną powierzchnię. Sam wąż to jednak za mało. Potrzebna jest też specjalna dysza, umieszczona oczywiście na końcu wspomnianego węża. To ona, a właściwie kształt jej zakończenia i szerokość, ma ostateczny wpływ na strumień wydobywającego się z węża piasku. Oczyszczarki strumieniowe to urządzenia, które nie obędą się także bez specjalnego zaworu. Niektóre zawory w piaskarkach są obsługiwane ręcznie. Mogą to być na przykład zawory typu membranowego. Z kolei niektóre zawory same dozują odpowiednią ilość materiałów ściernych. Tą drugą wersję posiadają szczególnie oczyszczarki strumieniowe stosowane na skalę przemysłową.

Zalety piaskarek jako urządzeń czyszczących.

Warto wybrać tego rodzaju urządzenie szczególnie ze względu na to, że oczyszczarki strumieniowe czyszczą nie tylko bardzo dokładnie nawet bardzo głębokie zabrudzenia, ale przede wszystkim robią to bez ingerencji w czyszczone powierzchnie. Istnieją szczególne powierzchnie, na przykład metalowe, których doczyszczenie tradycyjnymi, chemicznymi środkami jest praktycznie niemożliwe bez ich naruszenia. Pamiętajmy, że w piaskarkach można stosować różnego rodzaju materiał ścierny – dlatego do każdej powierzchni możemy wybrać ten właściwy aby cieszyć się lśniącymi drobnymi przedmiotami oraz różnymi powierzchniami. Nie tylko u stomatologa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here