kurier

W ostatnich latach rynek usług kurierskich w Łodzi znacznie się rozrósł i pojawiło się na nim wiele nowych firm. Z jednej strony umożliwia to znalezienie oferty idealnie dopasowanej do własnych potrzeb, ale jednocześnie często utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas przeglądania ofert firm kurierskich działających na terenie Łodzi.

Punkty nadania przesyłki

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, którzy kurierzy mają swoje punkty obsługi klienta w najbliższej okolicy. Co ciekawe, obecnie wcale nie trzeba udawać się do oficjalnych oddziałów, które często znajdują się na obrzeżach miasta. Wiele popularnych firm daje możliwość wysłania przesyłki z punktu, który jest osiedlowym sklepem, supermarketem lub nawet stacją benzynową. Ponadto coraz częściej można spotkać się z usługą nadania przesyłki bez wychodzenia z domu. Zamów kuriera DHL w Łodzi, a pracownik przyjdzie odebrać paczkę w wybrany dzień spod wskazanego przez ciebie adresu!

Adres odbiorcy

W tym przypadku nie chodzi oczywiście o to, żeby pamiętać o umieszczeniu adresu odbiorcy na przesyłce. Po prostu należy upewnić się przed wybraniem kuriera, że dana firma działa również w miejscu zamieszkania adresata paczki. Ponadto warto wziąć pod uwagę odległość od domu odbiorcy do najbliższych punktów odbioru lub paczkomatu, jeśli nie korzysta się z opcji door-to-door. Za najbezpieczniejszy wybór można uznać znane marki, które często działają nawet w bardzo małych miejscowościach.

Parametry przesyłki

Bardzo ważnym aspektem w procesie wyboru firmy kurierskiej jest ustalenie parametrów przesyłki. W zależności od wagi i wymiarów paczki, a także rodzaju opakowania, można mieć do dyspozycji różne opcje. Na platformie logistycznej epaka.pl wystarczy wpisać najważniejsze dane dotyczące przesyłki, żeby w kilka chwil dowiedzieć się, który z popularnych dostawców jest w stanie dostarczyć np. towar o wadze 30 kg zapakowany w tubę.

Różnice w cenach

Zdecydowana większość klientów sporo uwagi poświęca dokładnemu przeanalizowaniu cenników firm zajmujących się doręczaniem przesyłek. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy wyszukiwarki operatora logistycznego epaka.pl, dzięki której po wpisaniu parametrów przesyłki można zapoznać się z firmami kurierskimi w Łodzi. Warto pamiętać, że ceny usług mogą różnić się w zależności od wagi, wymiarów i opakowania.

Pakiet usług dodatkowych

Na ostateczny koszt wysłania przesyłki może mieć wpływ także rodzaj wybranych usług dodatkowych. Niektóre opcje są darmowe i można je spotkać w ofercie większości firm. Dotyczy to np. monitoringu przesyłki pozwalającego nadawcy i odbiorcy śledzić zmiany w lokalizacji paczki. Ponadto często dobrym pomysłem może być wykupienie ubezpieczenia, którego cena może różnić się między poszczególnymi firmami. Za dodatkową opłatą można także zapewnić sobie m.in. dostarczenie przesyłki w określonych godzinach czy też podjęcie kolejnej próby doręczenia paczki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here