instalacja fotowoltaiczna

Fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność, szczególnie wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Powodem jest fakt, iż jest to inwestycja na lata, która pozwala korzystać z alternatywnych źródeł energii. Instalacja fotowoltaiczna, która wykonana jest przez profesjonalną firmę, przynosi więc wiele korzyści nie tylko domownikom, ale i środowisku naturalnemu. Dlaczego warto zdecydować się na instalację fotowoltaiczną i co tak naprawdę ona daje?

Nie tylko przejściowa moda

Złośliwi twierdzą, że instalacja fotowoltaiczna to jedynie przejściowa moda i nie sprawdzi się ona w kraju, w którym słońce wychodzi stosunkowo rzadko. Tymczasem twierdzenie to najczęściej wynika z niewiedzy, bowiem fotowoltaika nie korzysta z energii słonecznej, a z energii świetlnej. Instalacja fotowoltaiczna to nie to samo, co instalacja słoneczna. Dzięki niej możliwe jest samodzielne zaopatrywanie się gospodarstwa domowego w energię elektryczną. Nie ma więc potrzeby korzystania z usług elektrowni, choć wszystko zależy od tego, ile energii wyprodukujemy. Warto jednak pamiętać, że faktury za energię osób, które decydują się na instalację fotowoltaiczną, zostają zredukowane do minimum. Oczywiście wciąż muszą one pokrywać tak zwane koszty stałe, jednak przy dobrze dobranych panelach fotowoltaicznych faktura za energię może wynosić około 200-400 zł w skali roku. Jeżeli zaś zdecydujemy się podłączenie pompy ciepła, otrzymaną z instalacji fotowoltaicznej energią możemy ogrzać dom. Jest to bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które wciąż ogrzewają swoje domy piecami różnego typu.

Korzyści dla środowiska

Należy podkreślić, że instalacja fotowoltaiczna przynosi duże korzyści nie tylko w postaci oszczędności, ale również dla środowiska naturalnego. Wszędzie już podkreśla się, że musimy zacząć korzystać z alternatywnych źródeł energii. Jednym z nich jest właśnie energia słoneczna bądź świetlna. Palenie w domach piecami niestety przyczynia się do wzrostu smogu, który jest bardzo niebezpieczny dla ludzi. Warto również zauważyć, że duży stopień zanieczyszczenia powietrza przyczynia się do zmian klimatycznych, które również nie są dla nas korzystne. Sama produkcja paneli fotowoltaicznych jest stosunkowo bezpieczna dla środowiska. Jeżeli więc zależy nam na oszczędnościach, wygodzie (brak konieczności dokładania do pieca, jeśli zdecydujemy się na pompę ciepła) oraz leży nam na sercu dobro naszej planety, warto zdecydować się na instalację fotowoltaiczną na dachu naszego domu bądź też innego budynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here