Ceny mieszkań w Warszawie

Ostatnio ceny na rynku mieszkań w Warszawie wzrosły. Taka tendencja ma utrzymać się jeszcze chwilę.

Ceny mieszkań w Warszawie
Warszawa jest jednym z najdroższych polskich miast. Ceny za metr są tam nawet o kilka tysięcy wyższe niż w innych miastach. Według szacunków, cena za metr to obecnie 8880 złotych. Od początku roku kwota ta wzrosła o 5,05% i jak przewidują eksperci, na tym nie koniec. Pod koniec roku cena ma sięgnać 9185 złotych. Warto jednak pamiętać, że koszt ten różni się w zależności od dzielnicy, a podana wyżej kwota jest uśredniona. Najdrożej jest w Śródmieściu – tam cena za metr przekracza nawet 12 tysięcy złotych. Powyżej średniej plasują się też Ochota, Mokotów, Żoliborz i Wilanów. Z kolei najtaniej jest w dzielnicach takich jak Wesoła, Białołęka, Rembertów i Wawer. Poszukując mieszkania warto mieć to na względzie. Z drugiej strony, jeśli na przykład chcemy kupić mieszkanie, aby je potem wynająć, warto dopłacić, ale nabyć nieruchomość w okolicy, która będzie dobrze skomunikowana z centrum, położona niedaleko uczelni wyższych, korporacji – w takich lokalizacjach łatwiej będzie nam wynająć mieszkanie, w związku z czym wyższy koszt poniesiony w związku z jego kupnem szybciej się nam zwróci. 

Od czego zależy cena mieszkania
Jeśli chodzi o cennik mieszkań warto rozważyć to, jakie czynniki na niego wpływają. Przede wszystkim, rynek nieruchomości to ostatnio biznes, który poniekąd nakręca się sam. Ceny mieszkań rosną, buduje się ich coraz więcej, coraz więcej miejsc w dogodnych lokalizacjach jest zajmowanych, a co za tym idzie, po czasie coraz trudniej o mieszkanie w dogodnej lokalizacji. Ceny rosną, rośnie tez prestiż poszczególnych dzielnic. A prestiż to dla wielu osób czynnik istotny, jeśli nie naijistotniejszy – szczególnie w przypadku gdy lokal kupowany jest pod punkt usługowy taki jak na przykład kancelaria prawna. O cenie mieszkania decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest na przykład dogodność lokalizacji jeśli chodzi o komunikację miejską – dobry dostęp do metra czy tramwajów. Istotne jest także to, w jakiej odległości od nieruchomości znajdują się na przykład szkoły, przedszkola, czy w przypadku mieszkań – kawalerek w miastach akademickich – uczelnie wyższe. Nie bez znaczenia pozostaje bliskość punktów usługowych, sklepów, aptek. Obecnie, kiedy czasy „wielkiej płyty” bezpowrotnie minęły coraz większą uwagę przykłada się też do tego jak wygląda dane osiedle czy zabudowa w miejscu, gdzie znajduje się konkretne mieszkania. Kupujący zwracają uwagę na wzajemne położenie budynków – znaczenie ma dostępność światła, a także prywatność rozumiana także w ten sposób, że sąsiedzi nie „zaglądają sobie w okna”. Obecnie, coraz częściej deweloperzy zapominają niestety o terenach zielonych, dlatego też ważne będzie to na ile „betonowa” jest okolica.

Więcej informacji na temat cen mieszkań i prognozowanych w tym zakresie trendów dostępnych jest na stronie www.sonarhome.pl. Za pośrednictwem strony dokonać można darmowej wyceny mieszkania, a także porównań w zakresie ceny mieszkań znajdujących się na przykład w sąsiadujących budynkach lub na pobliskich osiedlach w ramach tej samej dzielnicy. Narzędzie to przydaje się zarówno osobom poszukującym mieszkania, jak i tym które chcą sprzedać nieruchomość i próbują oszacować cenę.

Obecnie Sonar udostępnia dwie kluczowe funkcjonalności dla kupujących bądź sprzedających mieszkanie w Warszawie:

– narzędzie do sprawdzenia ceny mieszkań w Warszawie

– narzędzie do wyceny mieszkania w Warszawie

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here