Aplikacja mobilna czy internetowa

Aplikacja mobilna i internetowa to dla Ciebie jedno i to samo? Czas na wyjaśnienie tematu, albowiem oba te produkty to dwie kompletnie różne sprawy. Różnica między to nie tylko nazwa, ale też proces wdrażania, tworzenia i kierowania do grup odbiorczych. Która z aplikacji będzie lepszym wyborem dla Twojego biznesu? Przekonajmy się!

Czym są aplikacje mobilne?

Aplikacje mobilne są opracowywane na konkretne platformy mobilne i instalowane bezpośrednio na urządzaniu poprzez pobranie go ze sklepu z aplikacjami. Aplikacje mobilne powstają na urządzenia takie jak tablety czy smartfony i są tworzone pod konkretne oprogramowanie jak np. iOS czy Android, zatem będą one dostępne odpowiednio na AppStore czy Google Play. Prawidłowe działanie aplikacji uzależnione jest od jej uaktualnień, dlatego wskazane jest jej update co jakiś czas, by mogła działać optymalnie w oparciu o nowo dodane funkcje. Stworzenie aplikacji mobilnej należy do dość kosztownych wydatków. Zaprojektowanie, zaprogramowanie i wdrożenie takiego produktu wymaga zatrudnienia profesjonalistów, którzy odpowiednio dopasują wszystkie parametry aplikacji do środowiska jej działania, nie wspominając o kosztach konserwacji i rozwoju, co dodatkowo podbija stawkę.

Czym jest aplikacja internetowa?

Aplikację internetową można sklasyfikować jako produkt, który ma dostarczać użytkownikowi funkcjonalności, zatem ma ona charakter interaktywny, co oznacza, że po wpisaniu pewnych danych odbiorca otrzymuje oczekiwane informacje. Dostęp do aplikacji internetowej ma każdy, kto ma dostęp do Internetu, a jej aktualizacja następuje przy każdym uruchomieniu. Korzystanie z aplikacji internetowych jest możliwe bez uprzedniego pobierania, na różnych przeglądarkach i są one zaprojektowane responsywnie, a więc tak, by dopasowywać się do ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Jest to zdecydowana korzyść dla portfela, ponieważ programiści nie muszą tworzyć produktu pod określone urządzenie. Jakie ma to znaczenie dla użytkownika? Aplikacja będzie działać dobrze na tablecie, smartfonie czy komputerze, ponieważ jej interfejs jest elastyczny i nie powinien zaburzać pozytywnego doświadczenia z użytkowania.

Która aplikacja sprawdzi się lepiej dla Twojego biznesu?

Wybór między aplikacją internetową a aplikacją mobilną jest w dużej mierze zależny od potrzeb działalności, którą prowadzisz i celów, które chcesz osiągnąć. Aplikacja mobilna będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz budować lojalność klientów poprzez komunikaty o specjalnych okazjach, upragnionych produktach czy personalizacje różnych ofert. Masz duży budżet i oczekujesz regularnych interakcji użytkownika? Postaw właśnie na aplikację mobilną, która powinna sprostać Twoim oczekiwaniom. Zależy Ci na tym, aby dostęp do różnych treści był kompatybilny na różnych urządzeniach, natychmiastowo aktualizowany i łatwy do znalezienia w wyszukiwarce? Aplikacja internetowa to rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Zanim jednak podejmiesz decyzję warto skonsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie, którzy z pewnością dobiorą dla Ciebie optymalne rozwiązanie.

W sprawie aplikacji skontaktuj się z Software House.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here